This is a list of our classmates and teachers who have unfortunately passed away.   You can click on each name below for more information.  If you are aware of someone who should be added to this page, please let us know.

 

 

 
Display:
By Year Deceased Alphabetically Yearbook Photo


 
CLASSMATES

2022
Chuck Bigham
Margene Stowe (Petraitis)

2021
Darlene Ferguson (Wartick)
Richard McClure
George McGraw
Joan Robinett (Fuller)
Alice Thornton (Young)
Caroline Woodcock

2020
Bob (Robert) Barbe
Larry Brown
Tom Hunter
Charles Turner
Gary Wartick
Diana Lea Webb (Erbe)

2019
Ronald Capps
Lee (Clarence) Hernderson

2018
Catherine Crowe
Robert Finley
Don Lightle
Charles Smith

2017
Maurice Eagle
Gerald Norton

2016
Barbara Dale (Bonner)
Ronald Ragan

2015
Ken (Kenneth) Aikin
Sharon Clements
Leon Cretel
James Workman

2014
Jerry Lee Buchta
Dennis (Corky) Goodden
Eddie Morgan

2013
Susan Barker (Guillaume)
Ralph Hart
Marianne Herleman
Charles Lee

2012
Janice Brown

2011
Faye Cheek

2010
Don Anderson
Bessie Lee Apel
Mary Margaret Chinn (Cusick)
Carl Jim Hamilton
Everett Harmon
Frieda Harris
Dorothy Price

2009
Gus Ducoulombier
Joe Hammer
Jacklyn Lee Piepmeier (Horn)
Larry Rabeneck

2008
John Chambers
Larry Wilcox

2007
Karen Lynne Bowring
Harold Butterfield
Tom Case
Jim McConnell
Guyla Parker
Joseph Tauvar
Terese Warzyn

2006
William Arlan Spradlin

2005
Kenneth Wages

2004
John Batchelor
Bryan Gosney

2003
Myron Blydenburgh
Richard Edmonds
Jeanne Fulk (Ehrhardt)
Paul Hott
Dan Lowrey

2002
Suzy Baker
Gail Kimsey (Deane)
Elizabeth Ann Robinson
Pam Vautard

2001
David Lotz
Shirley Taylor

2000
Larry Manton

1998
Catherine Anderson
Larry Crookshanks
Roy Kretzinger
Gary Williams

1997
Ronald Dale Foster

1995
Jo Owens

1993
Gary Lynn Finley

1991
Elaine M. Vandiver

1987
Wayne Fullerton

1986
Patsy Jo Schneider

1983
Sally Steinkamp

1979
Don Mason

1977
Clemens Senne

1973
Roger Hampton

1965
Sharon Jeanette Guion

1964
Lyle Lewis

1962
Leroy Arnett

1961
Bob Farmer
Mike Hester

1960
Jerry Hammers

DECEASED YEAR UNKNOWN
Rebecca Bond
Sharon Bricker
Sherry Cain
Rita Collins
Patricia Galetti
Sharon Kay Harlow
Sandra Horstmann
Joyce Kuhnhoff
John Lowman
Allan Marshall
Herb Martens
Robert Moore
Richard Wayne Morse
Barbara Roush
Larry Swofford
Karol Turner
 
GUESTS

2021
Art Pfaff (Business, Coaching)

2012
Norman Little (Geography)

2011
Clyde Welch (Drafting)

2010
Dorothy Orsillo (English)

2009
Porter Price (Art)

1994
Bob Arrington (Biology)

1990
Dr. R. B. Doolin (Superintendent)

1989
Ellen Jane Beery (English)

DECEASED YEAR UNKNOWN
Dorothy Barnett (Us History)
Virgil Bower (Board Secretary)
Juanita Cain (English)
John Craig (Attendance, Physics)
Mary Cunningham (Us History)
Mary Dedman (English)
Ella Mary Devall (World History)
Robert Elliott (Driver Education)
Forrest Greer (Assistant Superintendent)
Bill Langley (Chemistry, Mathmatics)
Glenn McDole (Industrial Arts)
Thomas Moore (Mathmatics)
Grace Shields (Senior Literature)
Beatrice Shryack (Librarian)
Millie Thies (Physical Education)

If you are aware of a Classmate who should be added to this page please let us know.



agape