In Memory

Display:
By Year Deceased Alphabetically Yearbook Photo


 
CLASSMATES

2022
Paul Baker (Class Of 1958)
Christine Hardin (Hamilton) (Class Of 1975)  
Edna Gay Hay (Booth) (Class Of 1966)  
Janie Mullins (Hunt) (Class Of 1965)
Katie Ruth Mullins (Pass) (Class Of 1942)  

2021
Jackie Adams (Class Of 1959)  
Patsy Adkins (Bevins) (Class Of 1968)  
George Eddie Bevins, Jr (Class Of 1998)  
Priscilla Blevins (Maynard) (Class Of 1968)  
Dick Blizzard (Class Of 1952)  
Dennis Brewer (Class Of 1968)  
Marty Carter (Class Of 1975)  
Stephen Denver Collins (Class Of 1969)  
Betty Lou Easterling (Banks) (Class Of 1959)  
Dianna Elkins (Ratliff) (Class Of 1981)  
Joann Farley (Blizzard) (Class Of 1952)  
Rick Hall (Class Of 1981)  
Mike Hayes (Class Of 1976)  
Cecil T Henderson (Class Of 1956)  
Monnie Jean Hill (Blizzard) (Class Of 1956)  
Jason Holbrook (Class Of 1995)  
James "Bo" Hopkins (Class Of 1987)  
Kenneth Hurst (Class Of 1977)  
David Johnson (Class Of 1988)  
Freddy H. Johnson (Class Of 1979)  
Colleen Little (Franklin) (Class Of 1983)  
Kermit Lyerly (Class Of 1959)  
Claudette Morgan (Amburgey) (Class Of 1957)  
Virginia Morgan (Class Of 1959)  
Kenneth Mullins (Class Of 1964)  
Solomon Mullins (Class Of 1965)  
William Osley (Class Of 1971)  
Nancy Polly (Bates) (Class Of 1948)  
Sandra Polly (Butler) (Class Of 1961)  
James W. (Jimbo) Revis (Class Of 1976)  
Adam Kraig Rose (Class Of 2002)  
Wanda Rose (Pratt)  
Marjorie Jeanette Scott (Sparks) (Class Of 1955)  
William Sergent (Class Of 1948)  
Judy Shook (Stiltner) (Class Of 1964)  
Peggy Sparks (Baker) (Class Of 1959)  
Mary Ann Stapleton (Blake) (Class Of 1951)  
Winston Strunk (Class Of 1985)  
Dale Walker (Class Of 1973)  
Amber Webb (Woods) (Class Of 1964)  
Jane Webb (Wright) (Class Of 1963)  
Arner Brook Whitaker (Class Of 1978)  
Pat Whitaker (Class Of 1963)  
Magdalene Woods (Hall) (Class Of 1970)  

2020
Peggy Adams (Fischer) (Class Of 1948)  
Sherry Bentley (Mullins) (Class Of 1975)  
Claudella "Dell" Brashear (Simpson) (Class Of 1966)  
Ronald Charles (Class Of 1957)  
Mary Charles Blumenthal (Class Of 1963)  
Quana Clark (Class Of 1998)  
Cathy Collins (Johnson) (Class Of 1982)  
Wayne Collins (Class Of 1947)  
Larry Neil Conley  
David Howard Damron (Class Of 1966)  
Jack DePriest  
Jimmie Dorton (Class Of 1955)  
Christine (Kristy) Estes (Class Of 1989)  
Nathan Farley (Class Of 1978)  
Jeanette Fleming (Conley) (Class Of 1947)  
Phillip Griffin (Class Of 1975)  
Patricia L. Hancock (Hubbard) (Class Of 1958)  
Gary Hooper (Class Of 1958)  
Gerald Jensen (Class Of 1977)  
George Jordan (Class Of 1958)  
Ralph Little (Class Of 1973)  
Earnest "Ernie" Lowell Lively (Class Of 1953)  
Darla Looney (Sexton) (Class Of 1962)  
Judith Carlenne Mercer (Mandler) (Class Of 1962)  
George Edward (Eddie) Narramore (Class Of 1978)  
Lois Narramore (Johnson) (Class Of 1964)  
Dennis Sampson (Class Of 1974)
Karen Sergent (Class Of 1969)  
Carles Sizemore (Class Of 1956)  
Jessica Lea Stambaugh (Hall) (Class Of 2000)  
Kathryn Toth (Henderson) (Class Of 1957)  
William Austen Vanover (Class Of 2013)  
Miller K Washington (Class Of 1978)  
Donna Whited (Dotson) (Class Of 1977)
Ettye “Lou” Wilfong (Egger) (Class Of 1953)  

2019
Michael Adams (Class Of 2000)  
Crystal Dawn Addington  
Edgar L Allen (Class Of 1959)  
David Michael (Mike) Barker (Class Of 1967)  
Joetta Branham (Charles) (Class Of 1960)  
Donna Sue Burchette (Howington)  
Granville Burke (Class Of 1953)  
Linda Chandler (Class Of 1961)  
Charlene Collins (Collins)  
Sandra Stallard Collins (Class Of 1956)  
Jennifer Conley (Walker) (Class Of 1972)  
Truman Conley (Class Of 1948)  
Sulah Cox  
William E. "Bill" Crase (Class Of 1964)  
Clifford Gales (Class Of 1978)  
Harold Gray (Class Of 1968)  
Paul Griffin (Class Of 1972)  
Paul Edward Griffin (Class Of 1977)  
Vera Griffin (Duncan) (Class Of 1966)  
Roger "Hunky" Hall (Class Of 1966)  
Betty Hunsaker (Class Of 1958)  
Roger Dell Johnson (Class Of 1970)  
Jack Morgan (Class Of 1957)  
Catherine Fay Mullins (Class Of 1969)  
Frances Jo Mullins (Spicer) (Class Of 1958)  
Jim Puckett (Class Of 1965)  
Danny Ratliff (Class Of 1970)  
Calvin Reed (Class Of 1970)  
Lyndall (Lynn) Robbins (Vanover) (Class Of 1958)  
Patsy Rae Rose (Yonts)  
Kenneth Sanders (Class Of 1956)  
James E. Scott (Class Of 1958)  
Greg Sexton (Class Of 1980)  
Sherry Sturgill (Smith) (Class Of 1966)  
Rebecca Terrill (Amburgey) (Class Of 1968)  
Jane Vaughn (Price) (Class Of 1938)  
Robert Michael "Mike" Wright (Class Of 1977)  
Marshall Wyatt (Class Of 1996)  
John David Zegeer (Class Of 1966)  

2018
JoAnn Banks (Sparkman)  
Tammy Barnett (Class Of 1981)  
Tandy Bates (Class Of 1957)  
Doyle Begley (Class Of 1958)  
Terry Braddock (Class Of 1967)  
Joe Brown (Class Of 1986)  
Thomas (Tommy) Charles (Class Of 1960)  
Benita Chavis (Hurst) (Class Of 1979)  
Peggy Davis (Taylor) (Class Of 1958)  
Clarence Dotson, Jr (Class Of 1945)  
Linda England (Carnes)  
Carl “Jake” Gallion  
Worley Joe Hodges (Class Of 1957)  
Shelia Howell (Quillen) (Class Of 1959)  
Roy Huff (Class Of 1959)  
Danola Hurst (Rose) (Class Of 1949)  
Claydene Johnson (Hass) (Class Of 1945)  
Frances Johnson (Lylerly) (Class Of 1961)  
Leonard Johnson  
Robert Carl Johnson (Class Of 1953)  
Ruby Johnson (Branham)  
Lenville Jones  
Barbara Jean Kegan (Belcher) (Class Of 1950)  
Larry Looney (Class Of 1956)  
Artie McCoy (Walker) (Class Of 1962)  
Janice Miller (Kea) (Class Of 1961)  
Janie Morgan (Cassell) (Class Of 1959)  
Gladys Mullins (Yonts) (Class Of 1940)  
Loretta Jo Mullins (Gallion)  
Mary Jane Mullins (Wright)  
Roger Pack (Class Of 1954)  
Dwight Robbins (Class Of 1960)
Sarah Russell (Bolling) (Class Of 1959)  
Reggie Sexton (Class Of 1962)  
Robert Earl (Pud) Shubert (Class Of 1956)  
Alvin Smallwood (Class Of 1960)  
Jonah Tackett (Class Of 2004)  
Matthew Thacker (Class Of 2007)  
Margaret Vanover (Green) (Class Of 1960)  
Dan Washington (Class Of 1971)  
Michael D. Webb (Class Of 1964)  
John J Williams (Class Of 1962)  
Sharon Wright (Fleming) (Class Of 1974)  

2017
Carolyn Asbury (Hall) (Class Of 1957)  
Tom Bates (Class Of 1957)  
Royce Caudill (Class Of 1964)  
Erik Conley (Class Of 1991)  
Nick Dann (Class Of 1959)  
Allie Evanoff (Webb) (Class Of 1939)  
Joe Eddie Eversole (Class Of 1958)  
Lorie Ann Hall (Thompson) (Class Of 1985)  
Mack Hipps (Class Of 1958)  
David Brian Johnson (Class Of 1992)  
Carolyn Kiser (Wright) (Class Of 1966)  
Elena Lee (Dobbins)  
Sherry Little (Brown) (Class Of 1969)  
Carol Sue McCoy (Gray) (Class Of 1956)  
Jack Miller (Class Of 1963)  
Billy Harold Mullins  
Mary Ellen Mullins (Fleming) (Class Of 1956)  
Richard Earl Mullins (Class Of 2011)  
Margaret Narramore (Lewis) (Class Of 1957)  
John Henry Smith (Class Of 1949)  
Jack Sowards  
Alvin Stults (Class Of 1967)  
James F. "Chum" Tackett (Class Of 1960)  
Truman Thompson (Class Of 1968)  
Andigoni Ticco (Steffa) (Class Of 1941)  
Fred Wolfe (Class Of 1960)  
Theresa Woodard (Class Of 1975)  
James Zidaroff  

2016
Charlotte Louise Adams (Potter) (Class Of 1939)  
Joan Akers (Class Of 1992)  
Carol Sue Baldwin (Beutler) (Class Of 1962)  
Clyde “Pee Wee) Collins (Class Of 1944)  
Darvis Colwell (Class Of 1972)  
Avery Damron (Class Of 1975)  
Phillip Davidson (Class Of 1958)  
Felicia Gail Fields (Class Of 1962)
Cora Lea Fleming (Gaither) (Class Of 1959)  
Charles Glen Gallion  
Wilma (Tootsie) Hall (Alvis) (Class Of 1956)  
Molly Hodges (Sturgill) (Class Of 1954)  
David Little (Class Of 1967)  
Bruce Lucas (Class Of 1963)  
Billie McHone (DeSimone ) (Class Of 1951)  
Durward Narramore, Jr. (Class Of 1971)  
Loretta Potter (Anderson) (Class Of 1963)  
Robert Ramey (Class Of 1970)  
Linda Louise Stallard (Jenkins) (Class Of 1964)  
Barbara Sturgill (Damron)  
Lindsey Sturgill (Sexton) (Class Of 1958)  
Kyle Walker (Class Of 1970)  
Flona Wilson (Sexton) (Class Of 1959)  

2015
Maynard Adams (Class Of 1950)  
Grover Barker (Class Of 1962)  
Ernest Begley (Class Of 1961)  
Rosemary Brown (Shook) (Class Of 1959)  
George Burpo (Class Of 1940)  
Charles Samuel (Sam) DePriest (Class Of 1958)  
Michael R. DeSimone (Class Of 1984)  
Angie Farley (Reffett) (Class Of 1960)  
Janice Goff (Adams) (Class Of 1955)  
Sammy Hall (Class Of 1966)  
Roberta Hayes (Webb) (Class Of 1945)  
Adrian Hughes (Class Of 1965)  
Della Mae Lester (Ratliff) (Class Of 1947)  
Clyde Maggard (Class Of 1978)  
Jerry Miller (Class Of 1966)  
Robert "Bob" Dean Mullins (Class Of 1981)  
Mary "Sissy" Elizabeth Puckett (Johnson) (Class Of 1972)  
Edmond "Fonso" Smallwood (Class Of 1964)  
Grayson Tackett (Class Of 1964)  
Stanley Terrill (Class Of 1973)  
Mike Vanover (Class Of 1976)  
George Creighton Whitaker (Class Of 1959)  
Mary Lou Whitaker (Mullins) (Class Of 1951)  
Tony Wyatt (Class Of 1977)  

2014
Jimmy Anderson (Class Of 1969)  
Phillip Anderson (Class Of 1961)  
Aldene Back (Class Of 1969)  
Charlotte Frances Bowman (Thompson) (Class Of 1958)  
Bill Boy (Class Of 1951)  
Linda Lou Brashear (Hall) (Class Of 1965)  
Joseph Bukovich, Jr. (Class Of 1937)  
Ronnie Campbell (Class Of 1995)  
Trenton Paul Carty (Class Of 2014)  
David Caudill (Class Of 1967)  
Ralph "Cobb" Collier (Class Of 1949)  
Audra Duty (Class Of 1957)  
Franklin McKinley Fleming (Class Of 1964)  
Virginia Anne Gilley (Childers) (Class Of 1974)  
Gladius Johnson (Hiatt) (Class Of 1961)  
Barbara Little Blood (Cantrell) (Class Of 1956)  
Carol Litts (Class Of 1972)  
Mickey Mullins (D'Amour) (Class Of 1947)  
Ronald Mullins (Class Of 1963)  
Paul Gene Ritchie (Class Of 1976)  
James U. Stallard (Class Of 1961)  
Jimmy Tolliver (Class Of 1958)  
Ervin Whitaker (Class Of 1941)  
Gloria Wilder (White) (Class Of 1967)  
Gene Willis (White) (Class Of 1951)  
Helen Joyce Wright (Wood) (Class Of 1962)  
Diana Sue Yonts (Dorton) (Class Of 1960)  

2013
Linda Sue Adams (Class Of 1961)
Mavis Banks (Morgan) (Class Of 1943)  
James Brewer (Class Of 1963)  
Sam Chandler (Class Of 1969)
Delores Charles (Class Of 1969)  
Robert Lee Collins  
Mike Damron (Class Of 1971)  
Michelle Dann (Adams) (Class Of 1956)  
Arthur Ray Goff (Class Of 1950)  
Phyllis Ann Hall (Williams) (Class Of 1957)  
Andrea Hastings (Smith) (Class Of 1963)  
Scott Holbrook (Class Of 1995)  
David Howard (Class Of 1957)  
Brenda Sue Jones (Hamilton) (Class Of 1963)  
Thomas Ranson Jordan (Class Of 1976)  
Joshua Lee (Wyatt) (Class Of 2006)  
Rebecca Mullins (Class Of 1961)  
Isaiah M. Nixon (Class Of 2016)  
Tim Shelby (Class Of 1973)  
Larry Smallwood (Class Of 1965)  
Harlen Eric Smith (Class Of 2010)  
Edwin Morrow "Bo" Spears (Class Of 1966)  
Denville "Ron" Wright (Class Of 1968)  
Shelby Jean Wright (Potter) (Class Of 1961)  
Teresa Dawn Wright (Tomlin) (Class Of 1968)  

2012
Phillip Adams (Class Of 1974)  
Mary Elizabeth Brewer (Tolliver) (Class Of 1951)  
Ray Douglas Burke (Class Of 1963)  
Rita Burke (Isaac) (Class Of 1978)  
Chester O. Cantrell (Class Of 1943)  
Terry "Chris" Cantrell  
Peggy Ruth Conley (Sergent) (Class Of 1948)  
Jack Creech (Class Of 1973)  
Kay Dann (Mahan) (Class Of 1960)  
Michael Dann (Class Of 1960)  
Joseph Robert DeSimone (Class Of 1947)  
Billie Dotson (Wright) (Class Of 1946)  
Hershal Evan Hall (Class Of 2016)  
Joe Eddie Hardin (Class Of 1965)  
Frank Hodges (Class Of 1958)  
Rita Kelly (Graff) (Class Of 1969)  
Larry Maggard (Class Of 1968)  
James Prunty (Class Of 1950)  
Jerry Webb (Class Of 1969)  
Larry Whitt (Class Of 1962)  
Lanna Wright (Dixon) (Class Of 1959)  

2011
Donnie L Belcher (Class Of 1958)  
Burton Bradley (Class Of 1954)  
Donley Branham (Class Of 1953)  
Randall Chandler (Class Of 1959)  
Patsy Clouse (Good) (Class Of 1964)  
Lavon Damron (Toth) (Class Of 1979)  
Terry Durham (Class Of 1965)  
Michael Fleming (Class Of 1972)  
Rodney Gallion (Class Of 1949)  
Reta Griffin (Shortt) (Class Of 1964)  
Ollie Edward Harris (Class Of 1942)  
Freddie Holbrook (Class Of 1954)  
Veneta Mahan (Johnson) (Class Of 1963)  
David Miller (Class Of 1969)  
Johnny R. Mullins (Class Of 1975)  
Rodger Lee Mullins (Class Of 1964)  
Joey Perry (Class Of 2002)  
Ronald Glen Polly (Class Of 1958)  
Charles Rose (Class Of 1972)  
Mike (Omery) Sanders (Class Of 1957)  
Michael Darrell Shortt (Class Of 1971)  
Betty Sword (Nichols) (Class Of 1963)  
Betty Jo Welch (Class Of 1958)  
Rick Yonts (Class Of 1980)  

2010
John Branham (Class Of 1958)  
Ronald Crosbie (Class Of 1954)  
Greg Dotson (Class Of 1972)  
Thurman Hall (Class Of 1964)  
Roger Hayes (Class Of 1971)  
Priscilla Lee James (Anderson) (Class Of 1948)  
Johnny R. Kelley (Class Of 1952)  
Karen Livingston (Class Of 1986)  
John Edward Smith (Class Of 1947)  
Mark Sturgill (Class Of 1981)  
Ralph Vicars (Class Of 1965)  

2009
James H. "P-Nut" Adams (Class Of 1950)  
Jerry Wayne Adkins (Class Of 1960)  
Yvonne Back (Wright) (Class Of 1956)  
Phyllis A. Belcher (Huff) (Class Of 1967)  
Virginia (Jackie) Belcher (Baker) (Class Of 1952)  
Grace DeSimone (Reel)  
Robin Durham (Pike) (Class Of 1973)  
Eleanor Ruth Hensley (Crase) (Class Of 1954)  
Patricia Ann Huff (Elkins) (Class Of 1964)  
John "Jr" Kiser (Class Of 1975)  
Jimmy Dwayne Lucas (Class Of 1980)  
David Minth (Class Of 1975)  
Cleat Ratliff (Class Of 1962)  
Jackie Rowlette (Damron) (Class Of 1951)  
Anetha Wright (Class Of 1981)  

2008
Joe Adams (Class Of 1964)  
Stephen Brett Bentley (Class Of 2006)  
Kelly DeSimone (Class Of 1942)  
Jeffrey Lynn Sexton (Class Of 1985)  
Anna Rae Shortt (Auvil) (Class Of 1958)  
Morris D Sizemore (Class Of 1959)  
Barbara Walker (Ratliff) (Class Of 1971)  
Darrell Paul Wright (Class Of 1968)  

2007
Bucky Eugene Burke (Class Of 1988)  
Patsy Davidson (Class Of 1955)  
Allois Evanoff (Dotson) (Class Of 1945)  
Audrey Mullins (Class Of 1952)  
Sonny Mullins (Class Of 1977)  
Thelma Arthella Perry (Baker)  
Jason Allan Robinson (Class Of 1996)  
Elizabeth Ann Rose (Steely) (Class Of 1960)  
George Wyatt (Class Of 1974)

2006
Alene Bentley (Shelby) (Class Of 1946)
Enos Delph (Class Of 1968)  
Jenny Lu Greer (Miller) (Class Of 1970)  
Janis Hughes (Little) (Class Of 1967)  
Wilhelmina Mullins (Anderson) (Class Of 1948)  

2005
Roger Austin (Class Of 1961)  
Carol Sue Clouse (Class Of 1961)  
Tina Donelow (Easton) (Class Of 1988)  
Micah Gallion  
Suzanne Hill (Long) (Class Of 1971)  
Homer Mullins (Class Of 1960)  
Virginia Narramore (Class Of 1940)  
Margaret Sue Woods (Fulton) (Class Of 1965)  

2004
Gary Phillip Amburgey (Class Of 1959)  
Carlos Richard Conley (Class Of 1967)  
Chad Fleming (Class Of 1993)  
James H. Gallion (Class Of 1978)  
Jeff Gallion (Class Of 1976)  
Tommy Hale (Class Of 1973)
Joshua Harris (Class Of 2002)  
William "Billo" Holmes (Class Of 1959)  
Ernest Wayne Ratliff (Class Of 1965)  
Derek "Shane" Tackett (Class Of 1993)  

2003
Tim Bentley (Class Of 1983)  
Rick Brown (Class Of 1969)  
Ronnie Campbell (Class Of 1973)
Kenny Elkins (Class Of 1968)
Martha Gibson (Class Of 1967)  
Lonnie Gill (Class Of 1995)  
Christopher Overstreet (Class Of 1996)  
Kenneth "Chip" Sexton (Class Of 1959)  

2002
Maxine Adams (Narramore) (Class Of 1948)
Elmer Lee Austin (Class Of 1997)  
Christina Crace (Turnmyer) (Class Of 1990)  
Bobby Wayne Elkins (Class Of 1950)  
Charles Edward "Eddie" Hale (Class Of 1966)  
Bobby Lucas (Class Of 1971)  
Johnny Dale Mullins (Class Of 1967)  
Richard A. Smith (Class Of 1947)  
Milton M. Ticco (Class Of 1939)  
Vella Delphia Wright (Class Of 1947)  

2001
Geneva Sarah Belcher (Mullins) (Class Of 1964)  
Jervis Blizzard (Class Of 1942)  
Taylor "Cricket" Combs (Class Of 1976)  
Norma Lee Dotson (Class Of 1947)  
Billy James "Bill" Elkins (Class Of 1958)  
Steven R. "Beaver" Wright (Class Of 1978)  

2000
Randy Damron (Class Of 1979)  
Anna Evanoff (Whitaker) (Class Of 1939)  
Albert Morgan (Class Of 1938)  
Paul Sanders (Class Of 1971)  

1999
Carol Kelly (Wiseman) (Class Of 1958)  
Doug McCarter (Class Of 1969)  
Fred Spears (Class Of 1971)  
Clarence (C. B. ) Wolfe (Class Of 1934)  

1998
Betsey Anderson (Class Of 1976)  
Dwayne Bentley (Class Of 1981)  
Frank Campbell (Class Of 1967)  
Pauline Chapman (Elam) (Class Of 1955)
Teddy Chapman (Class Of 1962)  
Larry Joe Pack (Class Of 1962)  

1997
Eric Shawn Addington (Class Of 1995)  
Curtis Belcher (Class Of 1950)  
Coleen Collier (Hurst) (Class Of 1948)  
Jason Hall (Class Of 1995)  
Gary H. Howard (Class Of 1953)  
Linda "Sue" Hughes (Class Of 1964)  
Jeff Mullins (Class Of 1977)
Phyllis A. Mullins (Class Of 1994)  

1996
Mary Bethaleen Bowers (Gallion) (Class Of 1948)  
Toby Lee Brewer (Class Of 1960)  
Deborah (Debbie) Greer (Damron) (Class Of 1970)

1995
Wade H. "Butch" Combs (Class Of 1964)  
Phyllis Jean Miller (Banford) (Class Of 1954)  
Jason R. Morgan  
Vera Jane Smith (Funk) (Class Of 1955)  

1994
Marty Phipps  

1993
Woodrow Crum ("Woodie") (Class Of 1947)  
John Charlton Oldham (Class Of 1960)  
Vernard Whitaker (Class Of 1976)  

1992
Avis Boggs (Class Of 1944)
John Hilsenbeck (Class Of 1933)  

1991
Karla Cvetnich (Johnson) (Class Of 1979)
Keith Mahan (Class Of 1979)  

1990
Craig Bentley (Class Of 1990)  
James W. Flint (Class Of 1956)  
Mary "Pug" Gambill (Greer) (Class Of 1959)  
Nathan Looney (Class Of 1970)  
Roddy Sexton (Class Of 1948)

1989
Pam Austin (Class Of 1967)  
Lisa Ann Brush (Class Of 1981)  
Ray Pritchard (Class Of 1952)  
Ellen Whitney (Morgan) (Class Of 1938)  

1988
Charles Chapman (Class Of 1959)

1987
Russell (Teaberry) Asbury (Class Of 1958)  
Edna "Punky" Harris (Render) (Class Of 1966)  
Mary Jo Sarsfield (Wolfe) (Class Of 1940)  

1986
Emogene Boggs (Anderson)  
Ivan Michael Cook (Class Of 1985)  
James H. Looney (Class Of 1960)  

1985
Gary Brown (Class Of 1969)  

1984
Eddie Elswick (Class Of 1971)  
Ricky Venters (Class Of 1971)  

1982
Linda Crase  
Danny "Dino" Walker (Class Of 1978)  

1981
Margie Childers (Tompkins) (Class Of 1941)  

1980
Carlos Hill (Class Of 1958)  

1977
Ronald Looney (Class Of 1958)  

1976
Roger Blevins (Class Of 1955)  
Bruce Tolliver  

1975
John C Oldham (Class Of 1936)

1974
Danny Roosevelt Bentley (Class Of 1972)  
Robert Dingus (Class Of 1971)  
French Mabe (Class Of 1971)  

1973
Vonda Hipps (Adams) (Class Of 1973)  
Johnny Blaine Mullins (Class Of 1953)  

1972
Thomas Crayton Hamilton (Class Of 1963)  
Rita Helton (Class Of 1973)  

1970
T-Sgt Douglas R Anderson (Class Of 1948)  

1968
Ruben Noah Tackett (Class Of 1967)  

1966
Eloise Lawrence (Little) (Class Of 1946)
Charlene Martin (Class Of 1967)  
Carolyn Kay Mullins (Class Of 1969)  
Wanda Phillips (Class Of 1967)  
Ronnie Potter (Class Of 1967)  

1962
James K. Stewart (Class Of 1961)  

1958
Emory Allen Smallwood (Class Of 1958)  

1957
Bobby Gallion (Class Of 1958)  

1954
Bobby Hall  

1951
George Hay Cline (Class Of 1948)  

DECEASED YEAR UNKNOWN
Linda Adams (Justice) (Class Of 1963)
Susan Adams (Class Of 1974)  
Janice Amburgey (Wright) (Class Of 1963)
Ann Anderson (Class Of 1961)
Jimmy Anderson (Class Of 1946)
Nancy Baldwin (Class Of 1958)
Jackie Bartley (Powers) (Class Of 1948)
Bill Bates (Class Of 1951)
Gregory Bates (Class Of 1947)
Lois Bice (Class Of 1947)
Marie Bishop (Holbrook) (Class Of 1946)
Tommy Blair (Class Of 1959)  
Daniel Brewer (Class Of 1955)
L. D. Carey (Class Of 1947)
Bruce Charles (Class Of 1959)
Donnie Clark (Class Of 1965)  
Ralph Clark (Class Of 1960)  
Jay Conley (Class Of 1947)
Eric Cox  
Carla Jean Davidson (Class Of 1954)
Mildred Davidson (Tackett) (Class Of 1948)
Dessa Doyle (Class Of 1977)
Dorsia Elkins (Holbrook) (Class Of 1946)
Joelene Elkins (Class Of 1947)
Eva England (Class Of 1955)
Lois Farley (Perry) (Class Of 1946)  
Johnny Ferrill (Class Of 1972)
Louie Figger (Class Of 1965)  
Lydia Fugate (Class Of 1974)  
Alice Gallion (Haynes) (Class Of 1946)
Rhudell Gambill (Class Of 1946)
Virginia Gambill (Brown) (Class Of 1946)
Arvil Goff (Class Of 1948)
Debbie Greer (Class Of 1970)
Terry Greer (Class Of 1974)
Doris Hall (Faade) (Class Of 1948)
Eugene Hall (Class Of 1990)
Lois Hall (Minnix) (Class Of 1948)
Mark "Porkey" Hall (Class Of 1986)  
Von Hall (Class Of 1961)
Bertha Hampton (Class Of 1973)  
Gary Harrison (Class Of 1958)  
Phillip Helton (Class Of 1962)
Timothy Helton (Class Of 1965)  
Dora Jane Hendry (Class Of 1948)
Tammy Hipps (Warlick) (Class Of 1977)
Victor Hodges (Class Of 1960)
Gaynell Holland (Bates) (Class Of 1946)
Hubert Howard (Class Of 1986)
Jane Hunter (Class Of 1948)
John Irwin (Class Of 1948)
Robin Jabroski (Hayes) (Class Of 1986)  
Frances Johnson (Lyerly) (Class Of 1961)
Phyllis Kelly (Class Of 1961)  
Willie Lamb (Class Of 1965)  
Thurman Lucas (Class Of 1960)  
Eugene Martin (Class Of 1965)  
Martha Jane McClellan (Becker) (Class Of 1948)
Charles E. McDonough (Class Of 1947)
Robert McGuire (Class Of 1973)  
John R. Miller (Class Of 1958)  
Thelma Miller (Banks) (Class Of 1946)
Danny Joe Morris (Class Of 1962)
Frank Mullins (Class Of 1995)
Joy Mullins (Reed) (Class Of 1946)
Russell "Coggie" Mullins (Class Of 1959)  
Charles Norwood (Class Of 1969)  
Roger Ratliff (Class Of 1965)  
Wayne Ratliff (Class Of 1965)  
Katerine "Kittie" Richardson (Class Of 1974)  
Randall Ritchie (Class Of 1965)  
James Robbins (Class Of 1948)
Norma Jean Rowlette (Ervin) (Class Of 1946)
Donald Sexton (Class Of 1948)
George Shell (Class Of 1963)
Bob Shockey (Class Of 1946)
Larry Shortt (Class Of 1965)  
Madonna Smith (Class Of 1946)  
James Stidham (Class Of 1965)  
Nancy Storey (Class Of 1963)
Joseph Sumpter (Class Of 1965)  
Betty Jean Swindle (Smith) (Class Of 1948)  
Billy "Bill" Tackett (Class Of 1961)  
Terry Tackett (Class Of 1970)  
Tommy Tackett (Class Of 1959)  
Claudia Tolliver (Class Of 1973)  
Michael Toth (Class Of 1970)
Patti Vanover (Class Of 1973)  
Richard Wash (Class Of 1965)  
Carl J. Williams (Class Of 1961)
Sandra Williams (Class Of 1965)  
Jeffrey Wright (Class Of 1970)
Ramona Wright (Hall) (Class Of 1948)
 
STAFF

2021
Kimberly Williams (King)  
Henry Ed Wright (Superintendent-Retired)  

2020
Robert L. Blevins  
William Halliburton Greer  

2019
William "Bill" Back  
Mary Sparks (Collins)  
John Welch, Jr  
Reeda Wright  

2018
Larry Looney  

2017
Charlene Collins (Collins)  
Lucille Johnson (Bentley)  

2016
Lee G Johnson  

2015
Lois Belcher  
Emma Louise Crase (Johnson)  
Nick Diachenko  
Martha Edwards (Harris)  
Thelma Hidvegi (Litts)  
Glenna Sue Holmes Campbell (Nolan)  

2014
James Baldwin  
David H. Banks (Principal)  
Gary Bruce Johnson  

2013
Pelma Blair (Dixon)  
Bill Caudill (Superintendent)  
Ruby Holbrook (Zidaroff)  

2012
Emil Cook  
Joyce Ann Dingus (Collins)  
Ed Miracle (Football Coach)  

2011
Bob Matney (Central Office)  

2010
Tommy L. Brush  

2009
Larry Neil Craft  
Charles Stallard (Principal)  

2006
Maryland Scott  

2004
Dennis Dixon  

2003
Evelyn Auxier (Meade)  
David L. Craft (Principal-Retired)  

2002
Ruby Cooper (Adams)  

2000
Eldon Davidson  

1999
Josephine Vanover (Sanders)  

1997
Polly Kincer  

1992
Charlcia (Taylor)  

1990
C. V. Snapp (Superintendent)  

1988
Warren E. Brewer

1985
Carl Wallace  

1972
Ray G. Russell  

If you are aware of a Classmate who should be added to this page please let us know.



agape